Parashikimi i motit për të premten ( 24.05.)

- Gazeta e Prizrenit

Parashikimi i motit për të premten ( 24.05.)

Për të premten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të pasditës, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh. Ka mundësi të ketë breshër të vogël.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 25°C./MKRead it all at Gazeta e Prizrenit